KONST / Litografier / Färglitografi 10458011
*
nr 1045 8011
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 1961, 14/30, motivet: 56x40
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2016
kl 19:56:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/6 08:01:51
1
600 kr
26/6 11:04:02
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
nr 1045 8011
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 1961, 14/30, motivet: 56x40
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/6 08:01:51 | 1 | 600 kr |
26/6 11:04:02 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01